Policia afgane shkatërron rreth 20 tonë drogë

schedule23:22 - 25 Shtator, 2018

schedule 23:22 - 25 Shtator, 2018

Rreth 20 tonë drogë janë shkatërruar nga policia afgane e antidrogës, pas një operacioni të madh në vend. Policia bëri të ditur se droga e djegur ishte e llojit, heroinë, kokainë, hashash dhe morfinë. Droga është sekuestruar këtë vit, ndërsa në pranga kanë përfunduar 480 persona./abcnews.al