Pochettino në presion, Kane mbron trajnerin e tij

17:22 | 21/10/201917:220

Kapiteni i Tottenham Hotspur, Harry Kane, ka mbrojtur publikisht trajnerin e tij, Mauricio Pochettino, pasi ky i fundit po merr shumë kritika nga tifozët londinezë dhe ish-lojtarët e klubit. Sulmuesi e ka mbrojtur numrin 1 të Spurs, duke thënë se ai është trajneri i duhur. Mes të tjerash, Kane tha:

“Normalisht që do të ketë spekulime mbi të ardhmen e trajnerit, është një gjë që ndodh rëndom në futboll. Kur rezultatet mungojnë, fajtori i parë konsiderohet trajneri. Ne nuk mendojmë aspak këtu, jemi shumë të lumtur me trajnerin që kemi. Pochettino që kur ka ardhur këtu na ka ndihmuar të rritemi si futbollistë, por dhe si skuadër.

E dinim që pas kësaj situatë, të gjithë do të kërkonin disa arsye për të shkruar lart e poshtë. Brenda në grup nuk ka asnjë dyshim kush është trajneri ynë dhe kë duam të jetë trajneri ynë. Kështu që ne vazhdojmë, bëjmë punën tonë dhe synojmë të rritemi sa më shumë”, përfundoi kapiteni i Tottenham./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono