Po rrezikoni shëndetin, gjëja që nuk duhet të bëni kurrë me kondicionerin në makinë

schedule14:21 - 15 Gusht, 2022

schedule 14:21 - 15 Gusht, 2022

Një nga gjërat e para që bëjmë në verë kur hipim në makinë është ndezja e kondicionerit.Megjithatë, ka diçka, për të cilën shumica prej nesh nuk janë të vetëdijshëm. Nuk duhet ta ndizni asnjëherë kondicionerin direkt me xhamat e mbyllur sidomos kur makina ka qenë në diell.

Ndaj, duhet të keni kujdes që të mos e bëni këtë lëvizje sepse niveli i benzenit rritet shumë. Duke qenë i bllokuar në automjet, mund të dëmtojë shëndetin tuaj dhe të fëmijëve pasi është një lëndë toksike. Herën tjetër, së pari hapni dritaret dhe më pas ndizni kondicionerin. /abcnews.al