Plotësimi i vakancës kushtetuese, mazhoranca i përgjigjet Presidentit: Hiq maskën e fol troç

schedule13:22 - 11 November, 2019

schedule13:22 - 11 November, 2019

Plotësimi i vakancës së krijuar në Gjykatën Kushtetuese ka shkaktuar debat në distancë mes presidentit të republikës dhe mazhorancës në parlament. Letrës së presidentit për të lexuar mirë se çfarë parashikon Kushtetuta në këtë rast i ka dhënë përgjigje Kryetari i grupit parlamentar socialist Taulant Balla duke i kërkuar kreut të shtetit të heqë maskën e të flasë troç. /abcnews.al