Plagoset me armë zjarri 24 vjeçari në Korçë, në kërkim autori

schedule11:59 - 28 Prill, 2021

schedule 11:59 - 28 Prill, 2021

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në Korçë ku pas një konflikti të çastit është plagosur një 17 vjeçar.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen lagjen nr.14, Korçë, pas një konflikti të çastit, shtetasi Th. Th., rreth 16 vjeç, banues në Korçë, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri në këmbë, shtetasin K. L., rreth 24 vjeç, i cili u dërgua në Spitalin e Korçës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën

Ndërkohë policia ka shpallur në kërkim autorin e kësaj ngjarje.

“Më datë 28.04.2021, rreth orës 10:55, në lagjen nr.14, Korçë, pas një konflikti të çastit, shtetasi Th. Th., rreth 17 vjeç, banues në Korçë, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri në këmbë, shtetasin K. L., rreth 23 vjeç, i cili u dërgua në Spitalin e Korçës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana e Policisë po kryhen veprimet proceduriale dhe po punohet për kapjen e autorit të dyshuar”, thuhet në njoftimin e policisë./abcnews.al.