Pjesë e Unazës së Madhe, Rama jep lajmin: Kur hapet qarkullimi tek ish-sheshi “Shqiponja”

schedule17:16 - 14 Shkurt, 2022

schedule 17:16 - 14 Shkurt, 2022

Brenda pranverës do të hapet pjesa e  Unazës së Madhe të Tiranës tek ish-sheshit “Shqiponja”.

Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetet sociale. Rama shprehet se në këtë aks, aktualisht po punohet dhe për ndërtimin e trotuareve dhe të korsive të biçikletave.

Postimi i Ramës:

Unaza e Madhe e Tiranës

Brenda pranverës bëhet plotësisht e aksesueshme edhe pjesa e ish-sheshit “Shqiponja”

Po punohet edhe për ndërtimin e trotuareve dhe të korsive të biçikletave

#ShqipëriaEArdhmjaJonë

#SkaKohëPërPushim

/abcnews.al/