Pique: Umtiti profesionist, nuk ka faj ai për kontratën që i kanë ofruar

schedule10:34 - 7 Shtator, 2021

schedule 10:34 - 7 Shtator, 2021

Gerard Pique del në mbështetje të mbrojtësit Samuel Umtiti, i cili pati probleme me klubin gjatë kësaj vere. Veç kësaj kundër kampionit të botës u vunë edhe tifozët, që e vërshëllyen në një miqësore.

Pique mendon se Umtiti nuk e meriton diçka të tillë: “Ai është profesionist dhe nuk ka humbur asnjë seancë stërvitore të vetme. Një tjetër gjë që duhet vënë në dukje është se kush ia ofroi atij kontratën?

Një president i votuar nga shoqëria. Pra pse e vërshëllejmë atë? Njerëzit duhet të jenë më të kuptueshem”. /abcnews.al