Pipero jep këshillën e vlefshme: Pse nuk duhet përdorur kondicioneri në këto kohë

schedule22:59 - 26 Mars, 2020

schedule 22:59 - 26 Mars, 2020

Mjeku i njohur infeksionit Pëllumb Pipero i ftuar në emisionin “Opinion” foli për situatën e krijuar nga koronavirusi. Peipero tha se në 38 vitet e tij karrierë si mjek nuk kujton asnjëherë një situatë si kjo.

Ndërsa u është përgjigjur pytetjeve të ardhura nga qytetarët, Pipero sugjeroi që në këtë periudhë të përdoret sa më pak kondicioneri.

“Do të këshilloja në këtë situatë ta përdorim sa më pak kondicionerin. Nëse tështimë dhe kemi kondicionerin është e mundur që ta kthej në aerosol”, tha mjeku.