Personi me i vjetër në Korenë e Jugut që mposht koronavirusin është një 97-vjeçare

09:35 | 26/03/202009:350

Një grua 96-vjeçare në Korenë e Jugut është bërë pacientia më e vjetër në vend që shërohet nga COVID-19.

Znj. Hwang Qarku Cheongdo, doli nga spitali të mërkurën.

Qarku Cheongdo është afër qytetit jugor të Daegu, ku rastet e koronavirusit janë më të shumta.

Hwang ishte diagnostikuar me koronavirus në 13 Mars, dhe mori trajtim intensiv në klinikën publike Pohang, në lindje të Daegu.

Tani ajo është nën karantinë në shtëpinë e saj në Cheongdo, ku jeton së bashku me djalin./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono