Përplasje fizike me protestuesit, përfshihet Fatmir Mediu

schedule19:29 - 25 Prill, 2019

schedule 19:29 - 25 Prill, 2019

Gjatë protestës së ditës së sotme të opozitës është shënuar edhe incidenti i parë. Një qytetar i cili ka dashur të kalojë mes turmës së njerëzve me makinë është ndaluar nga protestuesit.

Qytetari nuk ka dashur të ndalojë dhe të lejojë protestuesit të bllokonin rrugën. Në këtë kohë ka ndërhyrë një nga protestuesit i cili është përplasur fizikisht me qytetarin duke e goditur atë. Ai që ka ndërhyrë për të shuar këtë konfrontim fizik të momentit, ka qenë kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu.

Siç e shihni  në këto pamje qytetari nuk ka pranuar të ndalojë dhe të lejojë protestuesit të bllokonin rrugën. Incidenti është shënuar në rreth-rrotullimin e sheshit “Shqiponja” në Tiranë.

Pas ndërhyrjes së Fatmir Mediut qytetari ka vazhduar rrugën duke u larguar nga vendngjarja./abcnews.al