VIDEO/ Përplasi italianët dhe i dha gaz makinës, dalin pamjet e aksidentit të rëndë në Durrës

schedule14:40 - 16 Qershor, 2021

schedule 14:40 - 16 Qershor, 2021

Policia ka shpallur në kërkim një 22-vjeçar nga Durrësi, i cili përplasi me makinë një çift të moshuarish italiane duke drejtuar makinën me shpejtësi në rrugicat e lagjeve të qytetit.

Siç duket edhe nga pamjet e siguruara nga abcneës.al, i riu lëviz me shpejtësi në rrugë duke përplasur çiftin e të moshuarve, ndërsa nuk ndalon fare pas aksidentit duke i dhënë gaz makinës.


 

Njoftimi i policisë

Një 22-vjeçar që aksidentoi një të moshuar dhe u largua nga vendi i ngjarjes është shpallur në kërkim. Mësohet se Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë shpallur në kërkim  E. Z., 22 vjeç,

I riu ka aksidentuar ditën e djeshme duke drejtuar mjetin tip “Toyota”, A. G., 74 vjeçe dhe më pas është larguar nga vendngjarja. E moshuara ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. s.b/abcneës.al/