Përplasen dy mjete në aksin Bajram Curri – Sopot, humb jetën një fëmijë

schedule16:30 - 21 Korrik, 2019

schedule 16:30 - 21 Korrik, 2019

Një fëmije 9 – vjeç ka humbur jetën dhe pesë persona të tjerë kanë mbetur të plagosur në një aksident rrugor në aksin Bajram Curri – Sopot.

Një automjet tip Benz është përplasur mesditën e sotme me një mjet tip Toyota në vendin e quajtur Cërrnicë.

Për pasoje ka ndërruar jetë rrugës për në spital një i mitur dhe janë lënduar pesë persona. Këta të fundit ndodhen ne spitalin e Tropojës nën kujdesin e mjekeve. Një grup hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.