Përpjekje për shpëtimin e adoleshentëve të bllokuar në një shpellë në Tajlandë

17:32 | 05/07/201817:320

Vijojnë të mbeten të bllokuar 12 futbollistët tajlandezë dhe trajneri i tyre, prej 13 ditësh në një shpellë. Ndërsa vazhdon puna për tharjen e shpellës parashikimet metereologjike nuk janë aspak pozitive.

Dy kilometrat e parë të shpellës Tam Luang, ku prej 13 ditësh kanë mbetur të bllokuar 12 futbollistë tajlandezë dhe trajneri i tyre, tashmë është tharë. Por dy kilometrat e tjerë janë ende të mbuluar me ujë, i cili në disa vende arrin deri në tavanin e shpellës. Forcat e ndërhyrjes së shpejtë po punojnë për të hequr sa më shumë ujë, por parashikimet meterologjike paralajmërojnë reshje shiu.

Plani fillestar parashikon heqjen e një sasie të madhe ujin nga shpella për të shmangur që djemtë të mbyten pasi asnjë nga ata nuk di not.

Reshjet e shiut mund të pëmbytin dhe vendet e thara tashmë nga pompat dhe devijimet duke e bërë të pamundur shpëtimin e tyre këto ditë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono