Përmbyset autobusi me turistë në Turqi, 5 të vdekur dhe 38 të plagosur

schedule10:31 - 29 Gusht, 2022

schedule 10:31 - 29 Gusht, 2022

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi, ku 5 persona kanë humbur jetën dhe 38 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Autobusi me turistë u nis nga distrikti Tavşanlı i Kütahya në rrethin Mudanya të Bursës, kur doli jashtë kontrollit në vendndodhjen Kocayayla të rrethit İnegöl të Bursës, rreth orës 08:30 të mëngjesit të djeshëm.

Autobusi përfundoi 20 metra poshtë. Në aksident humbën jetën shoferi dhe 5 pasagjerë.

/abcnews.al