Përkufizimi i pasurisë, publikohet një foto e re nga brenda Pallatit Mbretëror

schedule14:36 - 4 Nëntor, 2022

schedule 14:36 - 4 Nëntor, 2022

Mbreti Charles III, 73 vjeç, trashëgoi disa rezidenca nga nëna e tij Mbretëresha Elizabeth, duke përfshirë Pallatin ikonik Buckingham në Londrën Qendrore. Pallati, i cili ka 775 dhoma dhe tërheq vizitorë nga e gjithë bota, duket mahnitës në një foto të re të postuar në albumin mbretëror.

Fotoja tregon shkallën e madhe e cila është e mbuluar me tapet të kuqe. Janë mbresëlënëse detajet e gdhendura dhe veprat e artit me vlerë të lartë që zbukurojnë muret që e rrethojnë atë. Pa dyshim, fotoja e re nga brenda Pallatit Buckingham është përkufizimi i pasurisë.

Në të majtë dominon një skulpturë madhështore e artistit Cellini. Kjo hapësirë ​​e veçantë është e hapur për publikun dhe është vërtet imponuese. Mbreti Charles nuk është zhvendosur ende në Pallatin Buckingham dhe vazhdon të jetojë në Clarence House me Camillën. Por ai zakonisht punon në zyrën e tij në Pallat dhe e përdor atë për detyrat e tij mbretërore./abcnews.al