Përhapja e epidemisë, Kina i kërkon bankave në vend të dezinfektojnë kartëmonedhat

12:42 | 26/02/202012:420

Kina u ka kërkuar bankave në vend dhe institucioneve të cilat japin hua, që të dezinfektojnë kartmonedhat si dhe t’i mbajnë në një zonë të thatë për 7 ditë, në kuadër të politikave për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Mediat në vend raportojnë se udhëzimet janë shpërndarë nga autoritetet për bankat.

Ndërkohë bankave u kërkohet të pastrojnë sipërfaqet që preken nga klinetët si dhe bankomatet me dezinfektues

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono