Përgatiteni për 5 minuta, hajeni për 5 ditë dhe humbni deri në 5 kilogramë

schedule01:26 - 28 Shtator, 2022

schedule 01:26 - 28 Shtator, 2022

Bëni dhe humbni deri në 5 kilogramë në ditë duke e bërë këtë pije me një kohë përgatitjeje prej 5 minutash!

Njerëzit që vuajnë nga obeziteti zakonisht kanë një rrezik më të lartë të zhvillimit të diabetit, presionit të lartë të gjakut, sëmundjeve të zemrës… Nëse dëshironi ta largoni atë, provoni me ndihmën e këtyre tre përbërësve:

  • 1 limon
  • 60 gr majdanoz
  • 300 ml ujë

Përgatitja:

  • Shtrydhni limonin dhe grijeni majdanozin (përdorni një blender).
  • I vendosim në 1 kavanoz qelqi me 300 ml ujë.

Hapat:

  • Merrni një filxhan nga kjo pije çdo mëngjes para mëngjesit për pesë ditë.
  • Pas kësaj, bëni një pushim për 10 ditë dhe më pas përsëritni të gjithë procesin.
  • Terapia me ndërprerje mund të përdoret derisa të arrini peshën tuaj të dëshiruar.

Kjo pije përshpejton procesin e djegies së yndyrës dhe plotëson nevojat tuaja ditore për vitamina dhe minerale./abcnews.al