Përfundon takimi mes Kurtit dhe Mustafës

schedule17:48 - 9 Janar, 2020

schedule 17:48 - 9 Janar, 2020

Pas gati dy orësh, ka përfunduar takimi mes liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Ende nuk dihet nëse palët kanë nënshkruar marrëveshje. Ndërsa nuk kanë dalë ende për prononcim për mediat.

Ky ka qenë takimi i tyre i tretë pas 26 dhjetorit, ndërkohë edhe përkundër pritjeve të shumta që sot do të kishte ndonjë marrëveshje potenciale, duket se dy partitë nuk kanë arritur marrëveshje./abcnews.al