Nga Ina Zhupa te Jozefina Topalli, kush janë 6 gratë dhe 14 burrat e zgjedhur anëtarë të Kryesisë së PD-së

schedule18:14 - 28 Maj, 2022

schedule 18:14 - 28 Maj, 2022

Ka përfunduar numërimi i votave për anëtarët e rinj të Kryesisë së PD-së.

Gazetari i Abc, Juxhin Mustafaraj mëson se Belind Këlliçi është kandidati më i votuar për anëtar kryesie, ndërsa Fatbardha Kadiu kandidatja më e votuar grua.

Nga 47 kandidatët që ishin në fletën e votimit, u zgjodhën 20 anëtarë, 6 prej tyre gra.

Arben Imami ka mbetur jashtë listës së Kryesisë së Partisë Demokratike.

Gjashtë gratë që do të jenë në Kryesinë e PD-së:

 1. Fatbardha Kadiu
 2. Ina Zhupa
 3. Jozefina Topalli
 4. Edith Harxhi
 5. Mimoza Hajdarmataj
 6. Eleina Qirici

Burrat që do të jenë në Kryesinë e PD-së:

 1. Belind Këlliçi
 2. Flamur Noka
 3. Oerd Bylykbashi
 4. Ervin Minarolli
 5. Luçiano Boçi
 6. Agron Shehaj
 7. Luan Baçi
 8. Grigels Muçollari
 9. Gent Strazimiri
 10. Eno Bozdo
 11. Keltis Kruja
 12. Arben Ristani
 13. Aldo Bumçi
 14. Florian Mima

Albana Vokshi bëri me dije se në mbledhjen e ardhshme, e cila do të jetë brenda kësaj jave do të zgjidhet edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Sekretariatet dhe nënkryetarët e PD-së./abcnews.al/