“Perez kishte konflikt me babanë tim”, Ozil: Qava kur u ngrit avioni

schedule18:37 - 24 Mars, 2023

schedule 18:37 - 24 Mars, 2023

“Isha shumë i trishtuar kur u largova nga Madridi. Më kujtohet, në aeroport. Kam kaluar një kohë të mirë për 3 vjet në Madrid dhe në këtë qytet. Isha vërtet i lumtur”, ka thënë Mesut Ozil për Marca.

“Papritur, në fillim të atij sezoni [2013/14], nuk kisha më kohë të mjaftueshme për lojë dhe lindi një konflikt mes Florentino Perez, babait tim dhe agjentit tim.

Ne duhej të kërkonim një klub të ri. Ishte e vështirë. për mua. Në momentin që avioni u ngrit, unë qava. Ai ishte momenti kur kuptova se kishte mbaruar.

“Në atë kohë pas konfliktit mes babait tim dhe zotit Perez, isha i shqetësuar se nuk do të më mjaftonte sërish koha e lojës nëse nuk do të isha larguar. Kështu që është e vështirë të thuash nëse ishte e drejtë. Por sigurisht, do të doja që ne të mund ta kishim trajtuar situatën ndryshe në atë kohë.

Duket se 34-vjeçari i vjen keq që nuk luajti për më gjatë për Real Madridin, megjithëse më pas pati disa momente të paharrueshme me Arsenalin.

Mesut Ozil ka njoftuar tërheqjen e tij nga futbolli. Ai bëri 159 paraqitje për Real Madridin, duke shënuar 27 gola dhe duke dhënë 81 asistime. /G.D abcnews.al/