Përcillet në banesën e fundit Kiço Blushi

schedule17:48 - 9 Shkurt, 2019

schedule 17:48 - 9 Shkurt, 2019

Është përcjellë për në banesën e fundit me trishtim dhe dhimbje shkrimtari, skenaristi dhe publicisti i njohur Kiço Blushi. Ai  i dedikoi jetën e tij artit, kulturës dhe politikës.

Kiço Blushi la pas një trashëgimi të çmuar letrare në proze e poezi si dhe 14 skenare filmash të rëndësishëm mbajnë firmën e tij. Personalitete të politikës dhe kulturës kanë shprehur ngushëllime dhe e kanë cilësuar një ditë të trishtë largimin nga kjo jetë të Kiço Blushit./abcnews.al