Pensionisti nga Tirana: 300 mijë shqiptarë vuajnë për bukën e gojës, po shkojnë në Kosovë për të mbushur barkun dhe makinat me naftë

schedule12:22 - 26 Gusht, 2022

schedule 12:22 - 26 Gusht, 2022

Rritja e çmimeve të ushqimeve si edhe të karburanteve ka shkaktuar mjaft probleme në ekonomitë e familjeve të vend, ku tashmë duhet që të paguajnë shumë më shtrenjtë një litër vaj apo një kilogram miell.

Shqetësimet në lidhje me çmimet e larta hasen gjithnje gjatë intervistave të qytetarëve në rubrikën “Box Pop” në Abcneës.al.

Intervista e njërit prej tyre, një pensionisti ka bërë bujë në rrjetet sociale duke marrë një numër të jashtëzakonshëm shikimesh dhe reagimesh.

Pensionisti bën një krahasim mes çmimeve në Shqipëri dhe Kosovë, gjatë kohës kur një litër naftë ishte 200 lekë, ndërkohë që sot ka shkuar 240 lekë.

Për më tepër, ndiqni intervistën e tij: