Penalltia e padhënë për Partizanin, reagon Erion Braçe: Tre ndeshje, tre krime!

schedule22:32 - 9 Mars, 2020

schedule 22:32 - 9 Mars, 2020

Zv. Kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, vazhdon të mbrojë skuadrën e tij të zemrës, Partizanin, në rrjetet sociale. Numri 2 i shtetit ka postuar në Instagramin e tij zyrtar një episod në takimin Vllaznia-Partizani, aty ku mbrojtë Adili pengon sulmuesin e “Demave”, Jurgen Bardhi. Ja reagimi i Erion Braçes në faqen e tij zyrtare.

Postimi i Erion Braçes:

TRE NDESHJE! TRE KRIME!
F$HF VENDOSI!
NE FILLIM VENDOSI GAREN PER TITULL!
TANI PO VENDOS GAREN PER EUROPEN!

Ju kam deshmuar me prova se si ne Superlige, funksionon nje #SISTEMKRIMINAL qe vendos ndeshjet e futbollit; Fusha eshte thjesht objekt, gara vendoset sipas hierarkise kriminale te favoreve; Partizani, Tirana e Kukesi ishin per titull, gara u vendos nga arbitrat, hoqen Partizanin, Kuksi e pasoi sot!

Nga kjo jave po vendoset gara per Evropen; Dje krimet u konsumuan hapur! Arbitrat ben gjithcka qe te mos humbte Teuta e Ballshi, gjithcka, penallti ne favor te tyre e penallti te pa dhena kunder tyre!

TE GJITHA HAPTAZI AKTE KRIMINALE! Laci u mund, Teuta ndaloi, Ballshi ndaloi, ndaj sot duhej mundur Partizani! E MUNDEN ME AKTE KRIMINALE, DY; NJERA PENALLTI E PAQENE, TJETRA PENALLTI PER PARTIZANIN E PADHENE!

Hapur fare fare! Nje arbiter tre meter larg nuk mund te bej kete krim pa garanci! Garanti ne krim eshte kreu i SISTEMIT, F$HF!

Te shohesh penalltine e pa dhene sot per Partizanin dhe, te kujtosh penalltine e dhene kunder Partizanit per prekje me Tiranen, penallti e karton i kuq qe vendosi garen per titull, nuk kerkon me asnje prove per krimin e madh qe po ndodh ne futboll!

FUTBOLLI I PISTE NUK ESHTE FUTBOLL! Nxirreni fituesin tuaj, nxirrini edhe ekipet per Evropen, por eshte mashtrim, genjeshter, sic PIRAMIDAT!

KY ESHTE SHKATERRIMI I FUTBOLLIT NE SHQIPERI!

 

View this post on Instagram

 

TRE NDESHJE! TRE KRIME! F$HF VENDOSI! NE FILLIM VENDOSI GAREN PER TITULL! TANI PO VENDOS GAREN PER EUROPEN! Ju kam deshmuar me prova se si ne Superlige, funksionon nje #SISTEMKRIMINAL qe vendos ndeshjet e futbollit; Fusha eshte thjesht objekt, gara vendoset sipas hierarkise kriminale te favoreve; Partizani, Tirana e Kukesi ishin per titull, gara u vendos nga arbitrat, hoqen Partizanin, Kuksi e pasoi sot! Nga kjo jave po vendoset gara per Evropen; Dje krimet u konsumuan hapur! Arbitrat ben gjithcka qe te mos humbte Teuta e Ballshi, gjithcka, penallti ne favor te tyre e penallti te pa dhena kunder tyre! TE GJITHA HAPTAZI AKTE KRIMINALE! Laci u mund, Teuta ndaloi, Ballshi ndaloi, ndaj sot duhej mundur Partizani! E MUNDEN ME AKTE KRIMINALE, DY; NJERA PENALLTI E PAQENE, TJETRA PENALLTI PER PARTIZANIN E PADHENE! Hapur fare fare! Nje arbiter tre meter larg nuk mund te bej kete krim pa garanci! Garanti ne krim eshte kreu i SISTEMIT, F$HF! Te shohesh penalltine e pa dhene sot per Partizanin dhe, te kujtosh penalltine e dhene kunder Partizanit per prekje me Tiranen, penallti e karton i kuq qe vendosi garen per titull, nuk kerkon me asnje prove per krimin e madh qe po ndodh ne futboll! FUTBOLLI I PISTE NUK ESHTE FUTBOLL! Nxirreni fituesin tuaj, nxirrini edhe ekipet per Evropen, por eshte mashtrim, genjeshter, sic PIRAMIDAT! KY ESHTE SHKATERRIMI I FUTBOLLIT NE SHQIPERI!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on