Penalltia e padhënë për Partizanin, reagon Erion Braçe: Tre ndeshje, tre krime!

22:32 | 09/03/202022:320

Zv. Kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, vazhdon të mbrojë skuadrën e tij të zemrës, Partizanin, në rrjetet sociale. Numri 2 i shtetit ka postuar në Instagramin e tij zyrtar një episod në takimin Vllaznia-Partizani, aty ku mbrojtë Adili pengon sulmuesin e “Demave”, Jurgen Bardhi. Ja reagimi i Erion Braçes në faqen e tij zyrtare.

Postimi i Erion Braçes:

TRE NDESHJE! TRE KRIME!
F$HF VENDOSI!
NE FILLIM VENDOSI GAREN PER TITULL!
TANI PO VENDOS GAREN PER EUROPEN!

Ju kam deshmuar me prova se si ne Superlige, funksionon nje #SISTEMKRIMINAL qe vendos ndeshjet e futbollit; Fusha eshte thjesht objekt, gara vendoset sipas hierarkise kriminale te favoreve; Partizani, Tirana e Kukesi ishin per titull, gara u vendos nga arbitrat, hoqen Partizanin, Kuksi e pasoi sot!

Nga kjo jave po vendoset gara per Evropen; Dje krimet u konsumuan hapur! Arbitrat ben gjithcka qe te mos humbte Teuta e Ballshi, gjithcka, penallti ne favor te tyre e penallti te pa dhena kunder tyre!

TE GJITHA HAPTAZI AKTE KRIMINALE! Laci u mund, Teuta ndaloi, Ballshi ndaloi, ndaj sot duhej mundur Partizani! E MUNDEN ME AKTE KRIMINALE, DY; NJERA PENALLTI E PAQENE, TJETRA PENALLTI PER PARTIZANIN E PADHENE!

Hapur fare fare! Nje arbiter tre meter larg nuk mund te bej kete krim pa garanci! Garanti ne krim eshte kreu i SISTEMIT, F$HF!

Te shohesh penalltine e pa dhene sot per Partizanin dhe, te kujtosh penalltine e dhene kunder Partizanit per prekje me Tiranen, penallti e karton i kuq qe vendosi garen per titull, nuk kerkon me asnje prove per krimin e madh qe po ndodh ne futboll!

FUTBOLLI I PISTE NUK ESHTE FUTBOLL! Nxirreni fituesin tuaj, nxirrini edhe ekipet per Evropen, por eshte mashtrim, genjeshter, sic PIRAMIDAT!

KY ESHTE SHKATERRIMI I FUTBOLLIT NE SHQIPERI!

 

View this post on Instagram

 

TRE NDESHJE! TRE KRIME! F$HF VENDOSI! NE FILLIM VENDOSI GAREN PER TITULL! TANI PO VENDOS GAREN PER EUROPEN! Ju kam deshmuar me prova se si ne Superlige, funksionon nje #SISTEMKRIMINAL qe vendos ndeshjet e futbollit; Fusha eshte thjesht objekt, gara vendoset sipas hierarkise kriminale te favoreve; Partizani, Tirana e Kukesi ishin per titull, gara u vendos nga arbitrat, hoqen Partizanin, Kuksi e pasoi sot! Nga kjo jave po vendoset gara per Evropen; Dje krimet u konsumuan hapur! Arbitrat ben gjithcka qe te mos humbte Teuta e Ballshi, gjithcka, penallti ne favor te tyre e penallti te pa dhena kunder tyre! TE GJITHA HAPTAZI AKTE KRIMINALE! Laci u mund, Teuta ndaloi, Ballshi ndaloi, ndaj sot duhej mundur Partizani! E MUNDEN ME AKTE KRIMINALE, DY; NJERA PENALLTI E PAQENE, TJETRA PENALLTI PER PARTIZANIN E PADHENE! Hapur fare fare! Nje arbiter tre meter larg nuk mund te bej kete krim pa garanci! Garanti ne krim eshte kreu i SISTEMIT, F$HF! Te shohesh penalltine e pa dhene sot per Partizanin dhe, te kujtosh penalltine e dhene kunder Partizanit per prekje me Tiranen, penallti e karton i kuq qe vendosi garen per titull, nuk kerkon me asnje prove per krimin e madh qe po ndodh ne futboll! FUTBOLLI I PISTE NUK ESHTE FUTBOLL! Nxirreni fituesin tuaj, nxirrini edhe ekipet per Evropen, por eshte mashtrim, genjeshter, sic PIRAMIDAT! KY ESHTE SHKATERRIMI I FUTBOLLIT NE SHQIPERI!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono