Pas zgjedhjes së kryetarit, PD thërret Këshillin Kombëtar të shtunën

schedule21:27 - 23 Maj, 2022

schedule 21:27 - 23 Maj, 2022

Pas përfundimit të procesit zgjedhor për kreun e ri të partisë, Partia Demokratike do të mbledhë të shtunën në selinë qendrore Këshillin Kombëtar. Kryetari Edi Paloka bën të ditur se në rend të ditës së punimeve është zgjedhja e Kryesisë së PD-së dhe pika të tjera që lidhen me organizimin dhe drejtimin e partisë.

NJOFTIMI

“Mbledhje e Këshillit Kombëtar të PD!

Pas përfundimit të procesit zgjedhor për Kryetarin e PD, ditën e shtunë, me datë 28 maj 2022, ora 11.00, në selinë qëndrore të PD, do të mblidhet Këshilli Kombetar i PD.

Në rend të ditës së punimeve është zgjedhja e Kryesisë së PD dhe pika të tjera që lidhen me organizimin dhe drejtimin e PD.

Edi Paloka, Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD”

Kujtojmë se Sali Berisha ka rimarrë drejtimin e Partisë Demokratike pas 9 vitesh.

Në zgjedhjet e mbajtura më 22 maj, ish-kryeministri mori 93.45% të votave në të gjitha degët e partisë, duke mundur kështu kandidatin tjetër dhe të vetmin, Ibsen Elezi, në një garë rezultati i së cilës nuk ishte aspak surprizë.

REZULTATI

Sali Berisha 40820 (93.45%).

Ibsen Elezi 2532 (5.8%).

Moren pjese 43680 demokratë.

Te pavlefshme 328 fletë. /abcnews.al/