Pas Alketa Vejsiut, një tjetër shqiptare e famshme ngjitet sonte në skenën e Sanremo

21:03 | 07/02/202021:030

Pas Alketa Vejsiut, në skenën e Sanremo do të ngjitet një tjetër shqiptare e njohur. Këngëtarja e famshme shqiptare, Dua Lipa do të jetë sonte në skenën e Ariston.

Mediat italiane shkruajnë se Dua do të jetë “super e ftuar” mbrëmjen e sotme. Dua do të këndojë ekskluzivisht si mysafire speciale e mbrëmjes së katërt të Festivalit të 70-të të Sanremo 2020.

Ylli britanik me origjinë shqiptare, me dy çmime Grammy do të dhurojë emocione për publikun italian.

Ndërkohë pjesëmarrja e Vjesiut mbrëmjen e djeshme vijon të jetë ende në qendër të vëmendjes. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono