Partizani-Kukësi është dueli kryesor i Superligës

schedule13:26 - 19 Shkurt, 2018

schedule 13:26 - 19 Shkurt, 2018

Partizani-Kukësi është sfida kryesore e Superligës për këtë javë. Në “Selman Stërmasi”, sot në orën 18:00 luhet për një vend në kupat e Europës

Punë dhe heshtje.

Askush nuk ka dëshirë të hapë gojën tek Partizani, ndërsa sonte luhet sfida tepër e fortë dhe e vështirë e Superligës ndaj Kukësit.

Fakti që ndeshja zhvillohet në “Selman Stërmasi” nuk i gëzon edhe aq kryeqytetasit, të cilët do të kenë mungesa të rëndësishme.

Përveç trajnerit Starova që është i pezulluar, të dënuar nga Disiplina janë edhe kapiteni Batha dhe mesfushori i rëndësishëm e golshënues, Trashi.

Jo vetëm kaq, por i pezulluar për kartona është Progni, ndërsa të dëmtuar janë Telushi e Kalari, që pritet të jenë gati vetëm për Skënderbeun.

Partizani foli vetëm me gojën e drejtorit sportiv, Olsi Rama, që sulmoi Federatën pas dënimit të dy lojtarëve.

As Kukësi nuk mund të quhet plotësisht i qetë.

Trajneri Peter Pakult nuk është i sigurt se çfarë rezultati do të marrë sonte në orën 18:00.

Partizani vërtet ka probleme, por edhe Kukësi nuk është se ka shkëlqyer, ndërsa është mundur në ndeshjen direkte luajtur fazën e kaluar në “Zeqir Ymeri”.

Gjithsesi, pas ndeshjes në Kupë me Tiranën, ka më shumë optimizëm.

Kukësi mban aktualisht vendin e 4-ët në renditjen e Superligës me 29 pikë, ndërsa Partizani është i gjashti me 28./abcnews.al