Parashikimi i motit, vranësira të lehta dhe kthjellime gjatë ditës së sotme

schedule07:05 - 25 Maj, 2020

schedule 07:05 - 25 Maj, 2020

Fillimi i javës do të jetë mbetet me diell dhe vranësira në zonat malore të cilat do të pasohen nga reshje lokale shiu në mesditë.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0  metër në det të hapur.

Temperaturat do të mbeten konstante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  11/24°C

Zonat e ulëta  11/30°C

Zonat bregdetare 16/27°C./abcnews.al