Parashikimi i motit, si ndryshojnë temperaturat ditën e sotme

schedule07:23 - 18 Maj, 2020

schedule 07:23 - 18 Maj, 2020

Vendi ditën e sotme pritet të shoqërohet me vranësira në disa qarqe të vendit.

Sipas MeteoAlb temperaturat maksimale do të shënohen në vendet e ulëta 33°C, ndërsa ato minimale në në vendet malore: 17 °C.

Temperaturat

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 29°C

në vendet e ulëta: 19 / 33°C

në vendet malore: 17 / 30 °C