Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat

schedule07:54 - 20 Shtator, 2020

schedule 07:54 - 20 Shtator, 2020

Vendi ditën e sotme do të shoqërohet nga një mot i qëndrueshëm.

E diela do të mbetet me diell dhe vranësira të pakta.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim dhe me shpejtësi maksimale deri në 8-10 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat:

Zonat  malore  15/29°C,

Zonat e ulëta  17/32°C,

Zonat bregdetare 20/31°C.

/abcnews.al/