Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

schedule07:11 - 22 Maj, 2020

schedule 07:11 - 22 Maj, 2020

Këtë të premte moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi maksimale deri në 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0-1,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/24°C

Zonat e ulëta  12/27°C

Zonat bregdetare 16/26°C./abcnews.al