Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

schedule07:11 - 14 Maj, 2020

schedule 07:11 - 14 Maj, 2020

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura në zonën Perëndimore. Zona lindore do të jetë me kthjellime.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  13/29°C

Zonat e ulëta  12/33°C

Zonat bregdetare 14/28°C./abcnews.al