Parashikimi i motit 25 mars, ditë e acartë në të gjithë vendin

schedule07:17 / 25/03/2020

Ditën e sotme moti parashikohet të nisë me kthjelime dhe vranësira të përqendruara përgjatë relieveve malore.

Ndërkohë në orët e pasdites, nisin reshjet e shiut të dobëta në jug e në mbrëmje shtrihen në të gjithë territorin, bën të ditur MeteoAlb.

Në orët e vona të mbrëmjes, në zonat malore e kodrinore parashikohen reshje dëbore, të cilat në juglindje do të marrin karakter të dendur.

Era, do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje e lehtë e mesatare, ndërsa përgjatë orëve të natës me intensitet e fortë, kryesisht në bregdet e lugina, duke u shoqëruar me shtim të dallgëzimit në dete.

schedule07:17 / 25/03/2020