Paraja, dashuria dhe puna, si do të jetë kjo javë për të gjitha shenjat e Horoskopit

schedule10:05 - 8 Gusht, 2022

schedule 10:05 - 8 Gusht, 2022

Mbërrin Hëna e Plotë e Gushtit, parashikon të jetë e vështirë për disa shenja të zodiakut dhe astrologu i njohur Kostas Lefakis jep parashikimet e tij për 8-14 gusht 2022.

Dashi

Java e Hënës së Plotë teston qëndrueshmërinë tuaj dhe ju detyron të silleni me mençuri në zhvillimet që do të ndodhin dhe të ndani në mënyrë proaktive paratë apo çdo gjë tjetër që lind. Ngjarjet nuk do të mungojnë në shtëpi apo në punë. Shmangni marrjen e vendimeve. Lëvizni në mënyrë të organizuar gjatë udhëtimeve apo pushimeve verore, tregohuni të zellshëm në detyrimet e biznesit emergjent dhe në çdo problem shëndetësor të juajin apo të njerëzve tuaj. Emocionalisht do ketë një krizë të herëpashershme gjatë së cilës do t’ju duhet të dukeni përbuzës.

Demi

Është mirë të provoni këtë javë të Hënës së Plotë për të shmangur keqkuptimet, ligësinë dhe përfshirjen në komente dhe kritika të panevojshme. Frenoni aktivitetet tuaja të panevojshme dhe të lodhshme, kontrolloni shpinën dhe përgatituni për trazira në bashkëpunimin emocional dhe profesional. Ngjarjet do ju preokupojnë dhe do ju duhet të rishikoni planet ose të ndryshoni prioritetet. Emocionalisht do kaloni disa sprova të cilat duhet t’i përballoni me qetësi. Jeni të lëkundur në mënyrë romantike rreth asaj se sa duhet të ndiqni një rrugë ose të kufizoheni në zakonet e vjetra.

Binjakët

Kjo Hënë e Plotë do të rëndojë pak situatën tuaj psikologjike dhe financiare. Marsi dhe Saturni në Demi ju detyrojnë të përballeni me zhvillimet që do të paraqiten me përbuzje dhe njëkohësisht ju ndihmojnë të tregoni durim në vështirësi. Është kalimi i fundit i vështirë që duhet të kaloni dhe është e sigurt që do të dilni të padëmtuar me ndihmën e përvojës që keni. Nuk do mungojë as ndihma e miqve dhe kolegëve. Emocionalisht, situata është sërish kalimtare.

Gaforrja

Këto ditë gushti do të jenë nervoze dhe humori mjaft ankth. Incidentet fatale, ndryshimet, prishjet e marrëdhënieve por edhe zgjidhjet apo ofertat e papritura janë të përziera me njëra-tjetrën. Ngjarjet ju shqetësojnë ndjenjat ndërsa deklaratat e disa personave që ju duan bëhen shkak për të kultivuar ankth dhe pasiguri tek ju. Financiarisht përfitoni një shërbim, por profesionalisht do vuani një shtypje. Romancat tuaja ju dhurojnë momente të këndshme por në përgjithësi favorizojnë pasigurinë.

Luani

Java e Hënës së Plotë të Gushtit kërkon vëmendje të veçantë për mbylljen e çështjeve pezull dhe sqarimin e detajeve në lidhje me të ardhmen tuaj profesionale. Në financat tuaja do lindin një vështirësi e jashtëzakonshme. Por largpamësia do t’ju ndihmojë ta zgjidhni atë më shpejt. Hyrja e Venusit në shenjën tuaj të premten ndihmon për të mbrojtur veten, megjithëse ekziston një version i humbjeve kolaterale, por me rëndësi të vogël. Së fundi, duhet të dukeni më bashkëpunues në miqësitë dhe marrëdhëniet tuaja personale.

Virgjëresha

Ju jeni një nga shenjat që bashkë me Hënën e Plotë tek Ujori, jeni në proces relaksimi dhe pastrimi së bashku. Për të tjerët, kjo vështirësi ndikon në jetën personale dhe për të tjerët ndikon në planet që kanë bërë për të ardhmen, profesionale apo emocionale. Mundohuni të jeni të organizuar, këmbëngulës, metodikë dhe mos llogaritni kohën dhe përpjekjet që do t’ju duhet për atë që ju shqetëson ose për çdo gjë tjetër që dëshironi të arrini menjëherë. Nuk do të mungojnë sprovat apo hidhërimet në jetën tuaj emocionale.

Peshorja

Periudha është komplekse dhe marrëdhëniet tuaja me të tjerët janë të shkurtra. Java e Hënës së Plotë, pavarësisht pushimeve verore që ndërhyjnë, mobilizon interesin tuaj për punët dhe ngjarjet tuaja profesionale, testojnë tolerancën dhe durimin tuaj si në sferën familjare ashtu edhe në atë shoqërore. Shmangni ekspozimin ndaj rreziqeve dhe përpiquni të jeni të qëndrueshëm në detyrimet tuaja. Në shoqërinë tuaj, ndiqni një taktikë kapitullimi dhe jo reagimi. Faza të ndryshme afatshkurtra do të zhvillohen, njëra pas tjetrës, nga tani deri në fund të shtatorit, për të formuar imazhin e ri të sektorit emocional.

Akrepi

Krahasuar me llojet e tjera të shenjave, do të jeni më mirë gjatë kësaj kohe dhe do të arrini të arrini rezultatet që kërkoni. Sigurisht që rrugëtimi do jetë i lodhshëm dhe nuk do të mungojnë episodet. Mundohuni të mbroheni nga rreziqet e jashtme dhe të mbroni pasuritë dhe paratë tuaja nga abuzuesit e sofistikuar. Mos bëni deklarata që do të shkaktojnë reagime dhe pranoni një gjendje mospërfilljeje në romancën tuaj derisa të kalojë muaji. Së fundi, me Hënën e Plotë të së Premtes, shmangni fillimin e ndonjë gjëje të re dhe mos i këshilloni të tjerët nëse nuk jeni të sigurt për këtë.

Shigjetari

Sezoni është ende episodik edhe në këtë muaj tashmë vere, dhe ashtu si shenjat e tjera të grupit tuaj, edhe ju do të vuani shumë këtë javë në fushën e punës dhe familjes. Por këto janë vuajtjet e fundit pasi një kohë më e mirë po vjen. Shmangni gabimet apo shkaktimin e “aksidenteve” të ndryshme. Me Hënën e Plotë, jeni të durueshëm me sjelljen e të tjerëve dhe më pak shtytës në kërkesat tuaja ndaj tyre. Emocionalisht gjërat janë vazhdimisht të ndryshueshme dhe sigurisht që nuk janë të përshtatshme për ju që të keni kërkesa apo shpresa.

Bricjapi

Sezoni është i vështirë pasi rrethanat e përgjithshme ndikojnë në marrëdhëniet dhe punën. Ata prej jush që nuk janë në punë do të kaloni një kohë të këndshme dhe argëtuese. Por ata prej jush që mbeteni në vendin tuaj të punës, do të gjendeni për pak kohë në një lumë të kundërtash dhe do t’ju duhet të bëni përpjekje, ose për të ruajtur ekuilibrin ose për të shpëtuar diçka që ju shqetëson. Një dilemë në jetën tuaj të dashurisë vazhdon të ekzistojë, ndërsa ju me pushime do të përballeni me një tundim dashurie. Mos u dorëzoni para sfidave të Hënës së Plotë nëse nuk i keni parasysh pasojat.

Ujori

Periudha që pason kërkon vëmendje ndaj reagimeve, largpamësi në vendime dhe transferim apo kreditim të kohës për zgjidhjen e problemeve të vështira. Hëna e Plotë në shenjën tuaj, është e dobishme të mbyllni çështjet e pazgjidhura dhe të jeni sërish të kujdesshëm në trajtimin e interesave tuaja profesionale.

Mjedisi i ngushtë do ju preokupojë ndërsa një lidhje romantike do shfaqë një rikthim të papritur. Një sezon i ri fillon për emocionet tuaja në fund të muajit, ku parashikohet që deri në fund të shtatorit peizazhi i marrëdhënieve personale dhe shoqërore të ketë ndryshuar.

Peshqit

Ngjarjet e javës së Hënës së Plotë nuk janë aq psikologjike sa fatale dhe kontribuojnë me vendosmëri në një ndryshim të thellë të humorit për shumicën prej jush. Një ngjarje do t’ju detyrojë të ndryshoni orarin tuaj, ndërsa një propozim për pushime apo argëtim do të jetë një rast për të lënë pas dore për një kohë detyrimet tuaja aktuale. Shmangni ndërveprimet e mërzitshme dhe mos lejoni që disa sy kureshtarë të hyjnë në jetën tuaj personale. Përsa i përket dashurisë, mund të bëheni sërish dominues në një lojë dashurie të relaksuar së fundmi./abcnews.al