Panucci: Jam madrilen, por nuk mund ta shoh Barçën kështu, ja kush e fiton La Ligën

schedule14:39 - 21 Shtator, 2021

schedule 14:39 - 21 Shtator, 2021

Christian Panucci, ish-lojtari i Real Madrid ka folur për krizën e Barcelonës.

Italiani ka theksuar se mbështet Realin por nuk mund ta shohë Barçën në këtë gjendje.

Ai gjithashtu tha se nëse vjen Mbappe nuk do të nënkuptonte largimin e Hazard.

“Unë jam një Madrilen dhe e di që tifozët e Los Blancos do të jenë të lumtur, por unë nuk jam i tillë. Më pëlqen të shikoj futboll, kur luhet mirë. Barça gjithmonë  më pëlqen. Llogaritë  bëhen në mars ose prill. Koeman po punon me shumë vështirësi sepse Messi u largua dhe kjo në nivelin e dhomës së zhveshjes është shumë e vështirë. Largimi i Messit nuk është pozitiv, argumentoi ai me keqardhje”..

Lidhur me opsionet për të fituar titullin e La Liga, Panucci konsideron se do të jetë shumë e hapur: “Atletico  Madrid fitoi vitin e kaluar, ata kanë një skuadër e madhe, por gjithçka mund të ndodhë. Më e rregullta është kush do të fitojë. Madridi dhe Atletico kanë të njëjta mundësi “. E njëjta gjë edhe në lidhje me Ligën e Kampionëve, nuk e përjashton as Barçën.

Më në fund, italiani foli për Mbappe. Ai konsideron se ardhja e tij te Reali nuk do të nënkuptonte largimin e Eden Hazard. “Madridi mund t’i përballojë të dy,” u përgjigj ai. /abcnews.al/