Pamja ndryshe e Venecias, gondolat bllokohen nga balta

schedule13:49 - 3 Mars, 2021

schedule 13:49 - 3 Mars, 2021

Kanalet e Venecias këtë vit nga herët e kaluara që përballeshin nga një mbingarkesë uji, janë tharë.

Mediat bëjnë me dije se rënia e nivelit të ujit ka shkaktuar në parim dhe bllokimin në baltë të  gondolave në qytetin e të dashuruarve.


Kanalet janë bërë përrenj dhe anijet janë përmbytur për shkak të baticës mbresëlënëse, në një imazh që përmbys problemin e përhershëm të Venecias, përmbytjes kur Deti Adriatik fryhet.

Ky imazh, i cili në raste të tjera do të tregonte tërheqjen e detit përballë një vale sizmike (tsunami), nuk është aq e zakonshme në Venecia, megjithëse është mundësia që autoritetet lokale kërkojnë herë pas here për të hetuar ndonjë problem në kanalet.e.su./abcnews.al