Oriola Pampuri e shpalli të vdekur, Mahmut Himallari mjekohet tek Trauma

schedule10:24 - 12 Nëntor, 2019

schedule 10:24 - 12 Nëntor, 2019

Gjatë një lidhjeje live në Abc News, ish-deputetja demokrate Oriola Pampuri deklaroi se një person i quajtur Mahmut Himallari kishte ndërruar jetë dhe autoritetet po fshihnin këtë fakt.

Ndërkohë, sëfundmi Abc News ka mësuar se pikërisht Himallari është duke marrë trajtim në spitalin e Traumës dhe gjendet jashtë rrezikut për jetën.

Po ashtu, policia konfirmoi përmes një reagimi për mediat se nuk ka asnjë viktimë nga përplasja e sotme mes banorëve të Unazës së Policisë.

IKMT ka ndërhyrë sot me mbështetjen e policisë për të prishur banesat në zonën e Unazës së Re duke sjellë edhe një përplasje të fortë, nga e cila mbetën të lënduar një numër i madh banorësh dhe policësh. /abecnews.al