Opozita e bashkuar proteston sot në Tiranë

schedule09:21 - 2 Qershor, 2019

schedule 09:21 - 2 Qershor, 2019

Opozita shqiptare sot mban protestës e radhës në Tiranë, një ditë pas fillimit të fushatës zgjedhore nga PS për zgjedhjet e 30 qershorit.

Protesta organizohet nga Partia Demokratike dhe aleatët e tyre dhe do të zhvillohet në mbrëmje në orën 19:00.

Protesta do të zhvillohet para Kryeministrisë, ndërsa sipas burimeve njoftohet se, do të ketë edhe një marshim paqësor para Parlamentit, ashtu si edhe në protestën e 25 Majit.

Opozita shqiptare është shprehur e vendosur, gjatë gjithë këtyre ditëve në takimet e zhvilluara në qytete të ndryshme, se nuk do të ndërpres protestat deri në largimin e kryeministrit Rama, të cilin e akuzojnë për kapje të shtetit./abcnews.al