Operacioni antikanabis në Krujë, kontrolle edhe për persona të dyshuar

schedule17:55 - 31 Maj, 2019

schedule 17:55 - 31 Maj, 2019

Një operacion antikanabis u zhvillua në zonën e Krujës mëngjesin e të premtes. Burimet thanë për ABC News se një numër i madh efektivësh të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë dhe të Forcave Operacionale zbarkuan në këtë qytet duke ushtruar kontrolle në objekte dhe në terrene të tjera.

Pjesë e operacionit ishin edhe forca të Policisë së Krujës dhe asaj të Durrësit. Mendohet se në këtë operacion po kërkoheshin edhe persona të dyshuar për vepra të ndryshme kriminale dhe me rrezikshmëri shoqërore.

Ndërkohë që nuk ka ende të dhëna nga policia për rezultatet e këtij operacioni./ABC News Albania 24/7