Operacion i madh në Tiranë/ SPAK lëshon 11 urdhër arreste, në pranga Erzen Breçani, urdhër ndalimi edhe për të birin

schedule20:05 - 20 Nëntor, 2023

schedule 20:05 - 20 Nëntor, 2023

Një operacion është zhvilluar këtë të hënë në Tiranë, aksion ky i realizuar nga SPAK.

Gazetari Ermal Vija tha për “ABC” se ish-drejtori i Policisë, Erzen Breçani është arrestuar. Erzen Breçani akuzohet për përkrahje të autorit të krimit dhe pastrim parash. Gjithashtu urdhër arresti është lëshuar edhe për djalin e tij.

Nga ky operacion përveç Breçanit janë dhënë edhe 11 urdhëra arreste.

/abcnews.al/