Operacion antidrogë në Itali/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe shqiptarë

schedule14:54 - 30 Shtator, 2023

schedule 14:54 - 30 Shtator, 2023

Tetë persona kanë rënë në prangat e policisë italiane pas një operacioni të gjerë antidrogë, të shtrirë në Savona, Genova dhe Modena. Mes të arrestuarve ka edhe shqiptarë, sipas mediave italiane.

Operacioni “Vezët e Arta 2022” filloi që verën e kaluar. Asokohe autoritetet italiane sekuestruan 6 kilogramë drogë, të llojit kokainë heroinë dhe marihuanë dhe arrestuan pesë persona.

Vazhdimi i hetimeve bëri të mundur gjetjen e mbi 250 shitjeve të lëndëve narkotike në qendër të qytetit Savona ndaj të arrestuarve, banorë në provincat Savona, Genova dhe Modena.

Gjashtë nga personat e arrestuar u lanë në burg ndërsa ndaj dy të tjerëve u vendos masa e sigurisë arrest shtëpie./abcnews.al