Nuk ka më pengesa, Vasil Shkurtaj gati të nisë aventurën kineze

schedule13:19 - 10 Tetor, 2020

schedule 13:19 - 10 Tetor, 2020

Vasil Shkurtaj ia ka dalë të marrë vizën kineze dhe tani është gati të nisë aventurën kineze me Jiangxi Liansheng.

Sulmuesi vlonjat u largua nga Kukësi në fund të sezonit dhe zgjodhi të vijonte karrierën në Azi tek ekipi i divizionit të dytë të futbollit kinez.

https://www.instagram.com/p/CGKQfr0HTmF/?utm_source=ig_web_copy_link

Lëvizja u bë me ndërmjetësimin e menaxherit Franci Bode, teksa Shkurtaj do të gjejë Albi Allën dhe Jahmir Hykën në të njëjtën kategori.

“Gati viza kineze”, shkruan 28-vjeçari i lindur në Greqi në faqen e tij në “Instagram”, aty ku shfaqet me një pjesëtar të Ambasadës së Republikës Popullore të Kinës në Shqipëri. /abcnews.al