Njohje e vjetër e Contes, Interi tenton kampionin e botës

schedule13:18 - 15 Tetor, 2019

schedule 13:18 - 15 Tetor, 2019

Antonio Conte e do edhe një sulmues tjetër. Në verë nuk u arrit tek Edin Dzeko, ndërsa në janar mund të sigurohen shërbimet e Oliver Giroud. Francezi po qëndron në stol te Chelsea dhe ka kërcënuar me largim nga ekipi.

Kontrata e tij përfundon në verë, por nuk përjashtohet mundësia e transferimit në Itali në mes të sezonit. Conte ka punuar 6 muaj me të te “Blutë e Londrës” dhe e vlerëson francezin.

Conte dhe Giroud

Ndeshjet e ardhshme do të jenë deçizive për të ardhmen e 33-vjeçarit. Nëse Frank Lampard vazhdon të mos i besojë, atëherë Giroud do kërkonte largimin dhe mund të pranonte ofertën e zikaltërve të Interit. /abcnews.al