Një uturimë ngjethëse, del regjistrimi i zhurmës së tërmetit në Turqi

schedule13:59 - 31 Tetor, 2020

schedule 13:59 - 31 Tetor, 2020

Institutet e sizmiologjisë në Turqi kanë regjistruar zhurmën e tërmetit të pasdites së djeshme në brigjet pranë Izmirit, nga i cili deri më tanë numërohen 26 të vdekur dhe gati 400 të plagosur.

Zëri vjen nga thellësia e tokës duke ngjallur frikë, raporton abcnews.al.

Tërmeti ra pranë ishullit grek i Samosit, disa kilometra përballë brigjeve turke, por dëmet më të mëdha i shkaktoi në Izmir.