Një pije e mrekullueshme për shëndetin gjatë ditëve të nxehta

schedule13:08 - 13 Korrik, 2021

schedule 13:08 - 13 Korrik, 2021

Jeta është e ëmbël dhe tani pa privim dhe kalori, sugjeron mënyrën më të shëndetshme për të rrahur nxehtësinë e verës dhe për të shijuar kohën më të bukur të vitit në maksimum.

Çaj jeshil i akullt me ​​xhenxhefil dhe nenexhik

PËRBËRËSIT:

1 lugë çaji për tryezë supë në pluhur të ëmbël

2 bustina me çaj jeshil

10 gr. xhenxhefil i freskët

10 gjethe nenexhik

200 ml (1 filxhan çaj) ujë

ZBATIMI

Në një tenxhere, zieni ujin, hiqeni nga zjarri dhe zhytni thasët me çaj jeshil, shtoni xhenxhefilin dhe gjethet e mentes dhe mbuloni tenxheren dhe lëreni të mbuluar për rreth 15 minuta. Me një sitë, kullojeni çajin duke shtrydhur përbërësit për të marrë të gjithë aromën e tyre dhe vendoseni në blender me kube akulli për tu rrahur. Shërbejeni në një gotë me akull, zbukurojeni me një fetë xhenxhefili dhe dy gjethe mente. Një tjetër recetë e preferuar pa sheqer dhe pa gluten falë produkteve Sëeet & Balance!

Ushqyesit:

Energjia                250 KJ

Proteinat             0,3 g

Karbohidratet    14,4 g

Nga të cilat sheqernat   1.3 g

I shëndoshë       0 g

Nga të cilat të ngopura  0 g

Fijet e ngrënshme           0 g

Kripë     0 g

/abcnews.al