Një ndër akset më problematike, trafik i rënduar në rrugën Thumanë – Fushë Krujë

schedule20:21 - 15 Nëntor, 2020

schedule 20:21 - 15 Nëntor, 2020

Fundjava shoqërohet me trafik të rënduar në aksin e rrugës nacionale Thumanë- Fushë Krujë.

Makthi për drejtuesit e automjeteve në këtë aks rrugor shoqërohet thuajse në çdo fundjavë.

Shkak për qarkullimin e  dendur të automjeteve, është fakti se ata shfrytëzojnë zonat turistike, për të kaluar fundjavën.

Thumanë-Fushë Krujë mbetet një ndër akset më problematike në rrugët e veriut.

Efektivët rrugorë në të tilla situata nuk u vijnë në ndihmë drejtuesve të automjeteve për normalizimin e trafikut, dhe gjetjen e një zgjidhjeje duke përdorur rrugët alternative, siç mund të jetë aksi i vjetër nga Thumana deri në Fushë Krujë./abcnews.al