Një minutë heshtje për Maradonën dhe rreshtimet, Superiorja në fushë

schedule13:19 - 29 Nëntor, 2020

schedule 13:19 - 29 Nëntor, 2020

Kastrioti-Tirana, Laçi-Apolonia dhe Bylisi Teuta nisin prej orës 13:45, ndërkohë që këto përballje dhe të tjerat do të nisin me një minutë heshtje në nderim të legjendës Diego Maradona, i ndarë nga jeta më 25 nëntor. Tashmë janë zbuluar edhe formacionet e tre ndeshjeve të para të javës së pestë të Superiores.

KASTRIOTI-TIRANA
Tirana: Bekaj, Nuriu, Najdovksi, Hoxhallari, Ismajlgeci, Danso, Batha, Gyamfi, Halili, Muçi, Torassa. Trajner: Nevil Dede
Kastrioti: Hidi, Husein, Shkalla, Çela, Prodani, Mehmeti, Okebugëu, Plaku, Rezi, Bardhi, Devid. Trajner: Ramazan Ndreu

LAÇI-APOLONIA
Laçi: Sherri, Marku, Ignjatovic, Selmani, Turkaj, Shehu, Deliu, Teco, Xhixha, Prenga, Nwabueze. Trajner: Stavri Nica.
Apolonia: Harizaj, Sota, Agyare, Bumbar, Haxhiu, Smaçi, Hebeja, Mihana, Omeri, Zaimaj, Gjata. Trajner: Giavanni Colella

BYLISI-TEUTA
Bylisi: Qirko, Hadroj, Stojanovic, Allan, Ndreca, Ymeralilaj, Cardoso, Murataj, Beji, Carkanji, Lawal. Trajner: Veljko Dovedan
Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kouros, Aleksi, Avdyli, E. Vila, Krasniqi, Bregu, Hebaj. Trajner: Edi Martini. /abcnews.al