Një mënyrë e thjeshtë për të hequr çamçakëzin nga rrobat

schedule05:55 - 28 Qershor, 2022

schedule 05:55 - 28 Qershor, 2022

Çamçakëzi në rroba është një nga gjërat më të bezdisshme që mund t’i ndodhë dikujt. Megjithatë, ka disa mënyra të thjeshta që ndihmojnë me këtë problem. Nëse ndiqni hapat e duhur, rrobat nuk do të dëmtohen dhe çamçakëzi do të hiqet lehtësisht.

Tapet

Filimisht duhet të vendosni disa kuba akulli mbi çamçakëz dhe më pas të hiqni copat që do të shkëputen lehtësisht. Më pas, pastrojeni pjesën e mbetur me një leckë.

Rroba

Për të hequr një çamçakëzin nga rrobat, ndiqni procedurën e mëposhtme. Vendosini rrobat në një qese dhe lërini në frigorifer për 1 orë. Ftohja do të bëjë që çamçakëzi të hiqet shumë lehtë. Një mënyrë tjetër për të hequr qafe çamçakëzin është të zieni pak verë të bardhë dhe ta hidhni aty ku ka ngjitur. /abcnews.al