Një ditë para ndërrimit të viteve, fluks në Kapshticë

schedule09:34 - 30 Dhjetor, 2019

schedule 09:34 - 30 Dhjetor, 2019

Festa e ndërrimit të të viteve ka sjellë edhe kthimin e emigrantëve në vend. Abcnews.al mëson se gjatë 24 orëve të fundit në Kapshticë kanë hyrë 4900 shtetas dhe kanë dalë 3779 shtetas.

Ndërkohë po punohet me 7 sportele për shkak të fluksit te madh. Në orët në vijim pritet që numri i em,igrantëve që kthehen pranë familjeve të tyre të jetë edhe më i madh./abcnews.al