Nisin bisedimet Ukrainë-Rusi, kushtet në “tavolinë”

schedule16:17 - 3 Mars, 2022

schedule 16:17 - 3 Mars, 2022

Bisedimet midis delegacioneve ruse dhe ukrainase kanë Ukrainës fpo zhvillohen në Belovezhskaya Pushcha në Bjellorusi.

Një videoklip i shkurtër tregoi delegacionin ukrainas duke hyrë në një sallë konferencash ku ishte ulur delegacioni rus. Të dy skuadrat shtrënguan duart përpara se të uleshin për të filluar bisedimet e tyre.

Këshilltari presidencial ukrainas Mykhailo Podolyak gjithashtu shkroi në Twitter: “Filloni të flisni me përfaqësuesit rusë.

Çështjet kryesore në axhendë:

Armëpushimi i menjëhershëm

Korridoret humanitare për evakuimin e civilëve nga fshatrat/qytetet e shkatërruara apo të granatuara vazhdimisht”.