Nis aksioni për ujin e pijshëm në Fier, shumë biznese pa kontrata

schedule11:14 - 10 Shkurt, 2018

schedule 11:14 - 10 Shkurt, 2018

Aksioni për lidhjet e paligjshme të ujit ka nisur prej 1 jave me një bilanc prej 164 subjektesh të kontrolluara dhe lidhjen e kontratave të kanalizimeve për 50 lavazhe.

Këto të fundit ujin e marrin nëpërmjet puseve por nuk kanë kontratë .

8 grupe ne terren do të zbatojnë aksionin për ujin të mbështetur nga forcat e rendit.  Në të gjithë bashkinë e Fierit janë bërë 850 vetëdeklarime nga bizneset gjatë muajit janar./abcnews.al